Novinka

Zlatý hattrick Kateřiny Zuzákové na MČR U15!

medaile.jpg

Heřmanův Městec hostil o víkendu 17.-18.12.2016 poslední z juniorských mistrovství ČR. Celkem 74 hráčů a hráček do patnácti let se utkalo ve dvou hracích dnech. Rozděleno bylo 5 sad medailí a ti nejlepší byli „korunováni“ tituly Mistra ČR pro rok 2016. Na letošním šampionátu se hned dvěma hráčům podařila unikátní věc – Kateřina Zuzáková a Tomáš Švejda si totiž odváží zlatý hattrick!


Kateřina Zuzáková je jednou ze 7 Yonex hráčů, kteří na tomto turnaji startovali. Svou spanilou jízdu zahájila společně se zmíněných Tomášem Švejdou ve smíšené čtyřhře. Benátecko-krumlovský pár procházel celou soutěží jako nůž máslem. Nejenže soupeřům nedovolil získat ani jediný set, skoré jednotlivých setů dokonce nepřekročilo 12 bodů. Výsledek samotného finále (21:8, 21:8) vypovídá o svém.


Ve dvouhře dívek Kateřina znovu nastupovala na pozici nasazené jedničky. A ani v této disciplíně nenechala nikoho na pochybách o tom, že byl tento post oprávněný. Nejblíže k získání alespoň jedné sady byla ve finálovém zápase Nela Němcová, která Katce uzmula 18 bodů. Druhý set byl ale kompletně v režii benátecké hráčky, a po skoré 21:12 se Zuzáková mohla radovat z dalšího titulu.


Poslední titul čekal na Kačku ve čtyřhře dívek. Společně s pardubickou Lucií Krpatovou v semifinále porazily další Yonex hráčku Emu Staňkovou. Samotné finále bylo hlavně v prvním setu v absolutní režii nasazených jedniček. Po výsledku 21:3 a 21:16 se tak vítězkami staly Zuzáková s Krpatovou, a Kateřina Zuzáková tak ukončila svou spanilou a jednoznačnou jízdu celým turnajem 3 tituly, a to dokonce bez ztráty jediného setu!


Dalšími zástupci z řad Yonex týmu, kteří si odváží výraznější úspěch, byli Adam Ehm a Ema Staňková. Ema získala bronzovou medaili ve čtyřhře dívek, kde v semifinále podlehla právě zmíněné Zuzákové. Adam bohužel nepotvrdil post nasazené dvojky ve dvouhře chlapců a vypadnul v prvním kole. Náladu si však spravil alespoň bronzovou medailí ze čtyřhry chlapců.


Všem hráčů děkujeme za skvělou reprezentaci a moc blahopřejeme k dosaženým úspěchům!

 


Novinka přidána: 21. 12. 2016