Novinka

Yonex hráči na Mistrovství ČR kategorie U13

O víkendu 26.-27.11. 2016 se na půdě klubu SK Badminton Český Krumlov utkaly vycházející hvězdičky českého badmintonu. Pro hráče i hráčky z celé České republiky se jednalo o vyvrcholení sezony 2016. Na Mistrovství ČR U13 startovalo 75 badmintonistů, kteří si postup zajistili postavením na badmintonovém žebříčku nebo si ho vybojovali přes výhry na jednotlivých krajských přeborech. Náš Yonex tým tu měl také své zástupce, kteří si vedli výborně!

Nejúspěšnějším Yonex hráčem i nejlepším hráčem celého turnaje se stal dvanáctiletý Dominik Kopřiva. Hráč klubu TJ Rožnov pod Radhoštěm ovládl párové disciplíny, kdy společně s Lucií Metzovou vyhrál smíšenou čtyřhru a s opavským Tomášem Matulou zvítězil v klučičí čtyřhře. Dominik pak přidal ještě 3. místo ve dvouhře chlapců, kde v semifinále prohrál s pozdějším vítězem Matějem Rzeplinským. Dva tituly Mistra ČR a 3. místo ve dvouhře jsou vynikajícím výsledkem!

Druhým neméně úspěšným zástupcem týmu Yonex byl Adam Šulc. Prosecký hráč se probil až do finále dvouhry chlapců. V něm nestačil na zmíněného Rzeplinského ve dvou vyrovnaných setech 21:18 a 21:19. Finále čtyřhry chlapců, kde se oba naši hráči střetli, nakonec vyznělo po třísetové bitvě v neprospěch Adama Šulce. Společně s Veronikou Tvrdíkovou se snažili na kýžený titul dosáhnout alespoň ve smíšené čtyřhře a dostát tak postu nasazených jedniček. Nakonec však z toho byla jen ,,bronzová“ medaile. S celkovou bilancí 2 stříbrných a 1 bronzové medaile může být ale Adam velmi spokojený.

Třetím Yonex hráčem byl radotínský Petr Hnilica. Ten se hned v prvním kole smíšené čtyřhry utkal s pozdějšími vítězi, ve druhém kole dvouhry chlapců narazil na bronzového medailistu Matulu a i v klučičí čtyřhře jim hned v prvním kole vystavil stopku bronzový pár Dvořák/Ret. Petr ale v této kategorii bude ještě rok zůstávat, takže se budeme těšit na jeho příští výraznější výsledky.

Všem třem hráčům velmi děkujeme za skvělou reprezentaci, gratulujeme k získaným medailím a moc se těšíme na jejich další turnaje, ve kterých jim budeme držet palce!

Novinka přidána: 5. 12. 2016