Novinka

Velké prohry ale ještě větší vítězství na Yonex Denmark Open 2016

pedersen.jpg

Jeden z nejprestižnějších turnajů patřící do série World Super Series se nesl v duchu velkých překvapení. Ty byly v podobě nečekaných proher favoritů a překvapivých vítězství hráčů z konce první světové desítky.

Pro hráče z týmu Yonex je to úspěch v neúspěchu. Hlavní tváře Yonexu a favorité dvouhry mužů, první a druhý nasazení Lee Chong Wei respektive Viktor Axelsen, vypadli v úvodních kolech. Wei nezvládl svůj čtvrtfinálový zápas proti francouzskému hráči Leverdezovi, Axelsen si vylámal zuby dokonce hned ve druhém kole s Korejcem Lee Illem. Dvouhru můžu tak ovládl Tanongsak Saensomboonsuk z Thajska.
Ve dvouhře žen se vítězkou stala teprve devatenáctiletá hvězda z Japonska jménem Akane Yamaguchi. Ta si v semifinále dokonce poradila se světovou jedničkou Carolinou Marin.


Na japonský úspěch ve finále dvouhry žen navázal i první nasazený pár v ženské čtyřhře, který je také z Japonska - Ayaka Takahashi/Misaki Matsutomo. Dvojité vítězství pro Japonsko = dvojité vítězství pro Yonex.


Dalším úspěchem, tentokrát pro evropský Yonex, je vítězství dánského páru Christine Pedersen a Joachim Nielsen ve smíšené čtyřhře. Právě Pedersen, která hraje s raketu Duora 7 a obuví Power Cushion 02LTD, patří mezi hlavní tváře Yonexu.


V neposlední řadě musíme zmínit finálovou účast dalších zástupců z řad Yonex. Thajskému nenasazenému páru Bodin Isara a Nipitphon Phuangphuapet se podařilo potrápit nasazené čtyřky v pořádném dramatu, které nakonec ve třetí setu skončilo v neprospěch yonexového páru 21:19.


Neúspěchy hlavních hvězd Yonexu plnohodnotně nahradily hvězdy méně známé, ne-li teprve vycházející. A my se těšíme na nadcházející Yonex French Open 2016, a jsme zvědaví, které z nich zazáří tentokrát!


Novinka přidána: 24. 10. 2016