Novinka

“Užívám si alespoň chvilky strávené doma,” neztrácí svůj optimismus mladá a úspěšná badmintonistka Michaela Fuchsová.

Vyhlášení nouzového stavu dopadá na všechny občany včetně sportovců. Badmintonistka Michaela Fuchsová popisuje svůj dočasný “život bez badmintonu”. Najděte si pár minut na rozhovor s touto mladou mistryní ČR 2020 ve čtyřhře.

Jak vypadá Váš běžný den? Jak často trénujete?
Každé dopoledne si dám kardio formou běhu nebo orbitreku. Odpolední trénink zaměřuji na sílu, rychlost a celkové zpevnění těla. Hodně cvičím s TRX, odporovými gumami, švihadlem a těžkou raketou. V pauzách dělám školu, koukám na seriály a užívám si alespoň chvilky strávené doma.

Jak se změnil Váš trénink v souvislosti s probíhajícími omezeními kvůli koronaviru?
Trénink se změnil rozhodně v tom, že není žádný badmintonový. Situace se zkomplikovala i tím, že nemůžu do posilovny, takže si musím vystačit s domácí posilovnou.

Věnujete se mimo badminton i jiným aktivitám?
Bohužel není moc kterým. Jako rodina hrajeme momentálně spíše společenské hry.

Proč jste si vybral(a) právě Yonex? Co se Vám na značce líbí?
Dodnes si pamatuji moment, kdy za mnou přišel Ondra Lubas (ředitel firmy Yonex - pozn. red.) a zeptal se, zda bych nechtěla navázat spolupráci. Yonex je značka, se kterou jsem hrála celou juniorskou kategorii. Nyní s ní hraji i kategorii dospělých a doufám, že se na tom do budoucna nic nezmění. Na vybavení mi nejvíce vyhovuje jeho kvalita a celkové provedení jejich produktů.

Máte něco, co byste rádi nyní sdělili svým fanouškům?
Především bychom teď měli brát ohled na karanténu a opravdu ji dodržovat. Alespoň se budeme mít na co těšit! Já osobně se už teď těším na badmintonový kurt a celkově na čerstvý vzduch.


Novinka přidána: 26. 3. 2020