Novinka

Úspěšný víkend hráčů Yonex na domácí badmintonové scéně

Ve dnech 11.-13.11.2016 proběhl ve vinořské hale badmintonový turnaj dospělých – Memoriál Konstantina Holobradého. Turnaj spadající do kategorie GPA (celostátní turnaj) byl ukázkovou přehlídkou českého badmintonu. Zajímavostí turnaje byl poprvé využitý live - streaming 4 kurtů, a také mezinárodní účast v podobě hráčů z Indonésie, Běloruska a Slovenska.

Přesně 120 badmintonistů změřilo své síly ve třech hracích dnech. Klasická páteční kvalifikace rozšířila počty hráčů pro následující sobotní hlavní soutěž. Samotná akce vyvrcholila nedělními semifinálovými a finálovými zápasy. V nich měla značka Yonex vynikající zastoupení a odvezla si tak několik prvních míst.
Nejúspěšnějším hráčem z řad Yonex se stal Vojtěch Šelong. Ten dokázal ovládnout smíšenou čtyřhru i čtyřhru mužů, v obou finálových utkáních zvítězil shodně 21:9 a 21:14 a stal se tak jasnou jedničkou párových disciplín. Dalšími úspěšnými párovými hráči v barvách firmy Yonex byli: Michal Hubáček – 2. místo smíšená čtyřhra, Ondřej Král – 3. místo smíšená čtyřhra, Lukáš Kurz - 3. místo čtyřhra mužů a Magdalena Lajdová – 3. místo smíšená čtyřhra.

Druhým největším úspěchem je samotné finále dvouhry žen, ve kterém měl Yonex kompletní zastoupení. To bylo korunované vítězstvím Dominiky Koukalové, která ve finále porazila teprve patnáctiletou krumlovskou hráčku Báru Hadáčkovou poměrem 21:12 a 21:14.

Výsledky finálových utkání:

Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) - Bára Hadáčková (SKB Český Krumlov) 21:12 21:14
• Jarolím Vícen (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Bedřich Valenta (Super Stars Most) 21:15 21:16
• Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra ZM Praha, SKB Český Krumlov) - Dominika Kurzová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) 21:15 21:13
Vojtěch Šelong, Michal Světnička (FSpS MU Brno) - Lukáš Holub, Jan Hubáček (Montas Hradec Králové) 21:9 21:14
Vojtěch Šelong, Hana Milisová (FSpS MU Brno, SKB Český Krumlov) - Michal Hubáček, Sabina Milová (Sokol Meteor Praha Radotín, SKB Český Krumlov) 21:9 21:14