Novinka

Mistři ČR U 17 - rozhovory s vycházejícími hvězdami

img_0277.jpg

Jana Adámková
Šestnáctiletá hráčka Hořovic patřící také do Yonex týmu získala na listopadovém Mistrovství České republiky kategorie do sedmnácti let zlatou medaili ve dvouhře dívek.


Jano, 1. místo na MČR U 17 let ve dvouhře dívek je velký úspěch. Navazuješ touto trofejí na úspěchy v mladších kategoriích nebo je titul Mistryně ČR Tvůj první? Jak si ceníš tohoto umístění?
Je to můj první titul mistra republiky a v součastné době ho stavím na nejvyšší příčku. Cením si ho nejvíce ze všech svých úspěchů, je to výsledek tvrdého každodenního tréninku.


Bylo právě MČR U17 Tvým vrcholem sezóny? Jako druhá nasazená hráčka turnaje si určitě patřila do role favoritek, cítila jsi tlak z okolí? Jak se s touto zodpovědností vypořádáváš?
Vrcholem sezóny považuji ME junioru v kategorii U17 konané v Praze. Druhým vrcholem bylo právě MČR U17. Tlak na svoji osobu jsem pociťovala ze všech stran. Díky osobnímu trenérovi P.Koukalovi jsem danou situaci zvládla velice dobře.


Na nadcházejícím Mistrovství Evropy U 17 startuješ pouze v mixu. Jaké jsou tvé vyhlídky a cíle na tomto turnaji?
Mix je moje doplňující disciplína. Jsem singlová hráčka, jsem vítězkou turnajů GPA U17 i U19, mistryní ČR, na prvním místě českého žebříčku kategorie U17, přesto jsem nebyla nominována trenéry české juniorské reprezentace, abych reprezentovala Českou republiku na ME v singlu v kategorii U17. Považuji toto za velké zklamání. Cílem je získat co nejlepší výsledek a postoupit v turnajovém pavouku co nejvýše.


Otázka na závěr, ve stručnosti, kde se vidíš za 5 let? Jak z pohledu badmintonového, tak i běžného života?
Sport a badminton je můj život. Ráda bych svoji práci a svoji zálibu spojila v jedno. Ráda bych studovala FTVS, ev. se věnovala fyzioterapii sportovců. Mým velkým snem je účast na olympiádě.

 

Kateřina Zuzáková
Patnáctiletá hráčka Benátek patřící také do Yonex týmu získala na listopadovém Mistrovství České republiky kategorie do sedmnácti let zlatou medaili ve čtyřhře dívek.


Kačko, předně velká gratulace k titulu Mistryně ČR ve čtyřhře dívek. Nedá nám to ale nezeptat, co se stalo ve dvouhře? Jakožto nasazená hráčka číslo jedna si vypadla již ve čtvrtfinále? Byl na Tebe vyvíjen příliš velký tlak nebo protihráčka měla svůj den a byla zkrátka lepší?
Určitě je to pro mě a mé okolí velké zklamání. Po zápase jsem pořádně nevěděla, co se stalo, jen to, že jsem prohrála. Když se na to koukám zpětně, určitě to byl velký tlak. Chtěla jsem vyhrát celý turnaj, byla jsem fyzicky dobře připravená a psychicky jsem se také cítila dobře a věřila jsem si, proto mě to mrzí ještě víc. Na kurtu jsem vůbec nebyla hlavou, myšlenky nebyly pozitivní, všechno se to semlelo tak rychle a vůbec nic mi nevycházelo. Bohužel jsem neměla svůj den, který přišel zrovna na MČR. Soupeřce oproti mně vycházelo úplně všechno. Nedá se nic dělat, musím se z toho rychle vzpamatovat a myslet jen dopředu.

Bylo právě MČR U17 Tvým vrcholem sezóny? Který ze zápasů na MČR hodnotíš jako nejtěžší?
Úplný vrchol sezóny to pro mě nebyl, vrcholem je ME a tento turnaj jsem brala jako přípravu.
Nemůžu úplně říci, jaký zápas byl nejtěžší, nebudu-li mluvit o singlu, náročnější bylo semifinále debla, kde jsme dělali zbytečné nevynucené chyby.


Na nadcházejícím Mistrovství Evropy U 17 startuješ právě ve čtyřhře dívek, ale také ve dvouhře. Jaké si dáváš cíle?
Cíle si dávám velké, a to medaili, přesto, že to bude velmi těžké.


Otázka na závěr, ve stručnosti, kde se vidíš za 5 let? Jak z pohledu badmintonového, tak i běžného života?
Mysle 5 let dopředu je dost nepředstavitelné. Doufám, že budu stále zdravá, bez žádných zdravotních obtíží, dokončím střední školu a půjdu na vysokou. A samozřejmě stále hrát badminton, zlepšovat se, dosahovat dobrých výsledků.

 

Lucie Krpatová
Patnáctiletá hráčka Pardubic patřící také do Yonex týmu získala na listopadovém Mistrovství České republiky kategorie do sedmnácti let nejen stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře (Václav Palán), ale také titul Mistryně ČR společně s Kateřinou Zuzákovou ve čtyřhře dívek.


Lucko 1. místo na MČR U 17 let ve čtyřhře dívek je velký úspěch. Navazuješ touto trofejí na úspěchy v mladších kategoriích nebo je titul Mistryně ČR Tvůj první? Jak si ceníš tohoto umístění?
Titul Mistryně ČR ve čtyřhře jsme s Kačkou získaly již popáté v řadě. Tohoto úspěchu si velice ceníme.


Jaký byl dle Tvého názoru nejtěžší zápas? Co chybělo ve finále mixu k zisku Tvého druhého titulu na turnaji?
Nejtěžší zápas pro mě bylo finále mixu, kde rozhodoval každý míč. Věřím, že se nám to příště povede.


Na nadcházejícím Mistrovství Evropy U 17 startuješ pouze v párových disciplínách, dokonce se stejnými partnery jako na tomto mistrovství. Označila bys samu sebe za čistě párovou hráčku? Zahraješ si ještě někdy singla?
Dávám přednost párovým disciplínám, ale přesto si singla ráda zahraju.


Otázka na závěr, ve stručnosti, kde se vidíš za 5 let? Jak z pohledu badmintonového, tak i běžného života?
Ráda bych se nadále zlepšovala, abych dosáhla co nejlepších výsledků v badmintonu. Současně chci úspěšně dokončit Sportovní gymnázium v Pardubicích a dle možností pokračovat v dalším vzdělávání.
To vše by nebylo možné bez pomoci rodičů a vstřícnému přístupu školy. Nakonec bych chtěla poděkovat panu Lubasovi a firmě Yonex za jejich podporu.


Václav Palán
Mladý hráč týmu SK Prosek patřící také do Yonex týmu získal na listopadovém Mistrovství České republiky kategorie do sedmnácti let nejen stříbrnou medaili ze smíšené čtyřhry (Lucie Krpatová), ale také titul Mistra ČR ve čtyřhře chlapců. Stal se ta druhým nejúspěšnějším hráčem turnaje, hned za svým deblovým parťákem Vítem Kulíškem.


Vašku, prvně gratulujeme ke dvěma skvělým výsledkům! Pověz nám, co chybělo ve finále mixu? Oproti vývoji finálové zápasu v deblu, který vyzněl jednoznačně pro vás s Vítkem, mix byl velmi vyrovnaný. Co nakonec rozhodlo?
Ano, finále mixa bylo velmi vyrovnané. Myslím, že v zápase rozhodlo nejvíce štěstí. Těsná prohra nás samozřejmě mrzí. Zápas nás ale posunul dál a z drobných chyb jsme se poučili.


Který ze zápasů turnaje byl pro Tebe nejtěžší?
Finále mixa, zejména po stránce taktické.


Na nadcházejícím Mistrovství Evropy U 17 startuješ pouze v párových disciplínách. Dokonce se stejnými partnery jako na tomto mistrovství. Jaké jsou tvé vyhlídky a cíle na tomto turnaji? Označil by ses i v tomto mladém věku čistě za párového hráče?
Už od mých U13 je mým největším snem vyhrát medaili na evropském šampionátu. Letos budeme mít výhodu domácího prostředí a v turnajové hale jsem trénoval předešlé dvě sezóny. Věřím, že znalost prostředí a podpora z tribuny mi pomůžou k úspěchu. Udělám všechno pro to, abych vyhrál každý zápas.
K párovým disciplínám mě přivedlo prostředí, ve kterém od mala trénuji. V Praze jsem měl vždy kolem sebe spoustu top trenérů a hráčů pro párovky, se kterými se potkávám na kurtě, např. Jiří Provazník, Michal Turoň, Jakub Bitman, Pavel Drančák, Michal a Matěj Hubáčkovi a další. V párových disciplínách nacházím také velké uplatnění mých silných stránek, tedy rychlosti a dynamiky. Ovšem všechno z toho by se neobešlo bez atraktivity párovek jako takových, pro mě oblíbených.


Otázka na závěr, ve stručnosti, kde se vidíš za 5 let? Jak z pohledu badmintonového, tak i běžného života?

Určitě se chci nadále věnovat badmintonu, trénovat s mými párovými partnery a hrát s nimi turnaje jak tuzemské, tak zahraniční. Rád bych byl i v kategorii dospělých členem národní reprezentace a zároveň studoval na vysoké škole. Rovněž věřím tomu, že s naším týmem SK Prosek Praha, jehož jsem již 7 let členem, a za který nastupuji v 1. lize, postoupíme do extraligy.


Děkujeme za rozhovory a držíme palce nejen na nadcházející ME U 17! Ať se vám ti daří.

Yonex tým

 

 


Novinka přidána: 14. 11. 2017