Novinka

Hráči Yonex týmu dominovali na Yonex Sunrise Honkong Open 2016!

Závěrečný turnaj celé série Superseries jednoznačně ovládli hráči firmy Yonex. Zastoupení těchto hráčů bylo v každém finále jednotlivých disciplín. Triumf v mužské dvouhře, dámské čtyřhře, a tři druhá místa v ostatních disciplínách jsou skvělou tečkou za celým okruhem této soutěže a samotnou sezonou 2016.

Vítězem dvouhry mužů se stal Ng Ka Long Angus (DUORA 10, POWER CUSHION COMFORT TOUR), který se tak zapsal do historie jako první hongkongský vítěz tohoto turnaje. Ve finále se utkal s indickým hráčem Sameerem Verma. Za podpory bouřlivého domácího publika Angus získal první set jednoznačně 21:14. O to větším překvapením byla ztráta druhého setu poměrem 10:21. Třetí set byl ale znovu pevně v rukou dvaadvacetiletého mladíka z Hongkongu. Rozhodující náskok získal v polovině setu, kdy vedl dokonce o 7 bodů. Tento rozdíl postupně navyšoval až do konečného stavu 21:11.

,,Tento titul pro mě tak moc znamená právě proto, že je na tomto turnaji vůbec prvním pro naši zemi. " zvolal nadšeně Angus v komentáři na oficiálních internetových stránkách BWF.

Druhý titul pro Yonex tým a zároveň svůj druhý titul v celé sérii přidal ve čtyřhře žen dánský pár Kamilla Rytter Juhl (DUORA 10, POWER CUSHION 65) a Christinna Pedersen (DUORA 7, POWER CUSHION 02 LTD). Ty svůj finálový zápas proti čínskému páru Li Yinhui a Huang Dongping zvládly díky velmi precizní a kontrolované hře na dva sety a to 21:19 21:10.

Zbylá finále vyzněla v neprospěch Yonex hráčů, kdy nejtěsnějšího výsledku dosáhl ve čtyřhře mužů dánský pár Mathias Boe (DUORA 10, POWER CUSHION COMFORT TOUR) and Carsten Mogensen (VOLTRIC 70 E-tune, POWER CUSHION 65). Ti nezvládli koncovky obou setů, ve kterých se prakticky celý zápas rozhodoval, a prohráli dvakrát 21:19.

Finále dvouhry žen s Yonex zástupkyní z Indie Pusarlou V. Sindhu (VOLTRIC Z-FORCE II POWER CUSHION 02 LTD) byla jednoznačnou hrou její soupeřky a přemožitelky Tai Tzu Ying. Ta Sindhu porazila 21:15 a 21:17. Smíšená čtyřhra byla o poznání vyrovnanějším zápasem, ve kterém se střetly dva indonéské páry. Yonex hráči Praveen Jordan (VOLTRIC Z-FORCE II POWER CUSHION 65) a Debby Susanto (NANOSPEED 9900, POWER CUSHION 65) však ve dvou setech prohráli 21:19 a 21:17.