Novinka

Extraliga očima nové české jedničky - Milana Ludíka

milan.jpg

Po několikaleté přestávce jsem měl opět možnost startovat v české extralize. Na tuto příležitost jsem se velmi těšil. Mám velkou radost, že můj tým Sokol Meteor Praha – Radotín je skvělý kolektiv lidí se stejnými ambicemi, jako jsou ty mé, a to je vítězství v extralize. Během celého víkendu neutichala výborná atmosféra a týmový duch, který společně s profesionálním přístupem pomohl k úspěšnému vstupu do soutěže družstev v podobě dvou vítězství.


V sobotu jsme nastoupili proti SK Badminton Český Krumlov. I přes nepatrné zdržení během cesty jsme se dokázali kvalitně připravit a zvládnout náročnou roli favorita. Já jsem nastoupil v druhé čtyřhře s Michalem Rogalskim a jako zástupce první dvouhry mužů. Oba zápasy jsem nakonec vyhrál, i přesto že druhý set ve dvouhře nebyl úplně dle mých představ, a to kvůli ztrátě koncentrace. Ten jsem však ve vyrovnané koncovce získal na svou stranu. Skvělé výkony podávali pároví specialisti Jakub Bitman, Pavel Drančák, Michala Fuchsová a Alžběta Bášová. Všichni své zápasy vyhráli. Dominika Koukalová bojovala do posledního bodu a dokázala dotáhnout sedmibodovou ztrátu ve třetím setu. Na vítězství to však nestačilo a těsně prohrála. Celkově jsme utkání vyhráli 6:2, odvezli jsme si tak první body, slušné skoré a skvělou náladu.


V neděli na nás čekal velký soupeř v podobě FSpS MU Badminton Brno, který se zdál být mírným favoritem. Z počátku jsme měli jisté obavy, a to hlavně kvůli oslabení našeho mužstva díky nemoci a zranění. Jejich prvotřídní tým se silnými posilami ze zahraničí nás ale nakonec nezastrašil a bojovný duch s obrovskou odhodlaností nás dovedl do vítězného konce v podobě vítězství 5:3. Klíčové body jsme získali v mixu, kdy v chytře hraném zápase Pavel s Bětkou porazili Cwalinu s Vackovou. Další bod jsem přidal já společně s Michalem Rogalskim ve druhé čtyhře, kterou jsme vyhráli nad Evansem se Světničkou. Rozhodujícím bodem se stalo vítězství Dominiky nad Světničkovou, kterou porazila ve třech setech.


Česká extraliga je pro mě tak trochu novou zkušeností. Hlavně si musím zvyknout na dva zápasy v rychlém časovém sledu za sebou. Jinak jsem byl velmi mile překvapený kvalitou soupeřů, příjemným prostředím a také diváckou kulisou především v Brně. Těším se na další kolo a věřím, že naše vítězná vlna bude nadále pokračovat.

Milan Ludík


Novinka přidána: 20. 10. 2016