Novinka

Čtyři tituly hráčů Yonex na MČR U 19!

hadackova.jpg

Jeden z posledních turnajů sezony 2016 se nesl ve znamení vynikajících úspěchů hráčů z týmu Yonex. Šampionát nejvyšší kategorie juniorů proběhl o víkendu 10.-11.12. 2016 pod taktovkou klubu TJ Sokol Klimkovice. Přesně 75 hráčů a hráček si na půdě Sportovního centra Ostrava rozdělilo 5 sad medailí a hlavně titulů Mistra ČR v jednotlivých disciplínách. V rekordním zastoupení 15 hráčů Yonexu naši dokázali vybojovat neuvěřitelných 11 medailí a 4 tituly šampionů ČR.


Nejúspěšnější hráčkou turnaje se stala Tereza Švábíková se dvěma tituly (dvouhra a čtyřhra dívek) a se stříbrnou medailí z mixu. V těsném závěsu za Terezou skončil s dvěma tituly (čtyřhra chlapců a smíšená čtyřhra) a s bronzovou medailí Jan Somerlík. Vynikající úspěch pro Yonex a zároveň pro domácí tým TJ Sokol Klimkovice.


Smíšená čtyřhra
Nejúspěšnější disciplínou se, z pohledu počtu medailí pro Yonex, stala právě smíšená čtyřhra. V té jsme měli zastoupení ve všech semifinálových párech. Nasazené jedničky Budzelová/Somerlík si v semifinále poradili s dalším „Yonex párem“ Aubus/Fuchsová. V samotném finále se utkali s dvojicí Lapáček/Švábíková, kteří se, jakožto nenasazení, probili přes pár Švejda/Zuzáková.
Celková bilance za mix – 3 bronzové, 1 stříbrná a titul Mistrů ČR pro Yonex tým!


Dvouhra chlapců a dvouhra dívek
Na předešlém Mistrovství ČR kategorie U 17 se ve finále utkaly Tereza Švábíková a „překvapení“ této sezony Bára Hadáčková. Na tomto turnaji se minulost opakovala a obě hráčky se do finále probojovaly bez ztráty setu. Tak jako minule bylo samotné finálové utkání v absolutní režii Terezy, která Báru porazila jednoznačně 21:7 a 21:14.
Ve dvouhře mužů se jako jedinému z týmu Yonex zadařilo Janu Somerlíkovi, kterému však v semifinále vystavil stopku jeho spoluhráč ze čtyřhry krumlovský Petr Beran.
Celková bilance – 1 bronzová, 1 stříbrná medaile a titul Mistryně ČR!


Čtyřhra chlapců a čtyřhra dívek
Jan Somerlík ve čtyřhře mužů potvrdil svou formu na pozici párového hráče. Společně s Petrem Beranem prošli celou soutěží bez ztráty setu. Ve finále se utkali s vítězem dvouhry chlapců, Ondřejem Králem, který tvořil pár s dalším zástupcem Yonex – Matějem Hubáčekem.
V dámském deblu Yonex hráčky posbíraly kompletní sadu medailí. V semifinále na sebe narazil „Yonex pár“ Fuchsová/Budzelová a Švábíková/Světničková. Druhý jmenovaný a zároveň nově složený pár zvládnul i samotné finále a porazil i druhý „Yonex pár“ Zelinková/Ausbergerová jednoznačně 21:15 a 21:10.
Celková bilance – 2 bronzové, 3 stříbrné medaile a 2 tituly Mistrů ČR ze čtyřher!

Děkujeme všem hráčům za výbornou reprezentaci, gratulujeme jim ke skvělým úspěchům a těšíme se na jejich další výsledky. 

Kompletní výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=0B8E95CF-9493-49CF-B54F-27108F93059


Novinka přidána: 12. 12. 2016