Novinka

Badmintonová sezóna 2017 zahájena – GPA Memoriál S. Krauze Český Těšín

basova_fuchsova.jpg

Úvodní turnaj nové sezony kategorie dospělých se již tradičně konal první lednový víkend v Českém Těšíně. Přesně 110 hráčů zavítalo na východ republiky, aby se utkali v jednom z nejstarších celostátních turnajů, který se konal již po 38. Zisk Těšínského poháru, ale hlavně poměření sil a formy před blížícím se Mistrovstvím ČR přilákalo jak juniorské hvězdy, tak současné mistry republiky. I hráči Yonex týmu na turnaj vážili téměř 4 hodinovou cestu, která se jim však rozhodně vyplatila!


Naši nejúspěšnější hráčkou a zároveň nejlepší hráčkou turnaje se stala Alžběta Bášová, která potvrdila svou pozici nejlepší párové hráčky v České republice. V Těšíně vyhrála jak smíšenou čtyřhru, tak čtyřhru žen s další Yonex hráčkou Michaelou Fuchsovou. Všech sedm zápasů Bětka se svými partnery dokonce zvládla bez ztráty setu a my věříme, že si tuto skvělou formu udrží i na republikový šampionát. Michaela Fuchsová přidala k vítězství ve čtyřhře žen ještě 3. místo ve smíšené čtyřhře. Smíšená čtyřhra se nakonec stala pro hráče Yonex nejúspěšnější disciplínou. Vítězství Alžběty Bášové, 2. místo Magdaleny Lajdové a 3. místo Michaely Fuchsové a Michala Hubáčka.

Další velmi úspěšnou hráčkou byla Dominika Koukalová, která potvrdila svou formu ve dvouhře žen. Soupeřkám nedovolila více než 16 bodů a po loňském druhém místě soutěž žen vyhrála.
Mužským zástupcem Yonex týmu ve dvouhře byl juniorský Jan Louda. Současný 7. hráč světa (hodnoceno dle juniorského žebříčku) se s přehledem dostal až do semifinále, ve kterém se ve velmi napínavém utkání utkal s českou mužskou dvojkou Adamem Mendrekem. Bohužel pro Honzu dopadl zápas nejtěsnějším možným způsobem 21:19 ve třetím setu v jeho neprospěch. O umístění výše se Louda dostal společně s dalším Yonex hráčem Michalem Hubáčkem ve čtyřhře mužů. I toto finále rozhodla koncovka 3. setu a opět těsným skorém 21:19. Štěstí pro tentokrát nestálo na straně vycházející hvězdy českého badmintonu. My ale věříme, že si štěstí Jana Loudu najde na nadcházejícím Mistrovství ČR v Liberci, na kterém bude Louda horkým favoritem a Yonex bude hlavním fanouškem!

 


Novinka přidána: 10. 1. 2017