Novinka

15 medailí pro hráče Yonex týmu!

logo_mcr.jpg

Velký úspěch Yonexu na Mistrovství ČR dospělých v badmintonu! Přesně 23 Yonex hráčů ze 105 zúčastněných tvořilo slušnou základnu pro zisk nejcennějších trofejí. A zadařilo se! Yonex tým si celkově připisuje přesně 5 zlatých, 3 stříbrné a 7 bronzových medailí!


Nejúspěšnější Yonex hráčkou byla Alžběta Bášová. Té se podařilo rozšířit si sbírku titulů Mistryně ČR na jubilejní číslo deset. Nejprve společně s Jakubem Bitmanem opanovali smíšenou čtyřhru. Celou soutěží prošli bez ztráty setu. Jediné zaváhání přišlo v samotném finále, ve kterém se utkali proti dalšímu Yonex hráči Michalu Hubáčkovi a Monice Světničkové. Podařilo se jim, hlavně díky preciznímu servisu Bětky, otočit utkání ze stavu 15:20 na konečných 22:20 a radovat se tak z osmého společného titulu v řadě! Ve smíšené čtyřhře měl Yonex zastoupení nakonec na všech medailových pozicích, neboť bronz si odvezli Vojtěch Šelong (hrající s Denisou Šikalovou) a Magdalena Lajdová (hrající s Janem Hubáčkem).


Alžběta Bášová se stala vůbec nejúspěšnější hráčkou celého turnajem, neboť vedle smíšené čtyřhry zvítězila i ve čtyřhře žen! V té se společně s Michaelou Fuchsovou na pozici nasazených jedniček a obhájkyň loňského titulu bez větších problémů dostaly až do finále. Po rozpačitém prvním setu, který rozhodovala až koncovka 24:22, se Yonex dámy zklidnily a předvedly výborný výkon, díky kterému druhý set vyhrály 21:17. Společně tak obhájily loňské vítězství a Bášová přidala do sbírky svůj 10. titul! Další bronzové medaile přidal druhý Yonex pár Tereza Švábíková a Kateřina Tomalová.


Ve dvouhře mužů se všichni těšili na velké drama a téměř nikdo si neodvážil tipnout, kdo z hráčů se stane novým Mistrem ČR pro rok 2017. Ve hře byli i hráči Yonex týmu v čele s českou jedničkou Milanem Ludíkem. Mezi další adepty na titul patřil již matador soutěže desetinásobný mistr ČR ve dvouhře Jan Fröhlich nebo nová vycházející hvězda juniorský Jan Louda. Smůlou bylo, že zrovna tito tři hráči se utkali v horní části turnajového pavouku. Nejprve ve čtvrtfinále Fröhlich přehrál na tři sety Loudu, v semifinále pak Ludík porazil Fröhlicha. Samotné finálové utkání bylo nakonec soubojem dvou hráčů z jedné generace, Milana Ludíka a Adama Mendreka dělí tři roky. První set vyzněl díky dobře zvolené taktice pro Ludíka poměrem 21: 15. Následovala pauza, ve které Medrek svou taktiku přehodnotil, hru přesunul více na síť a získával navrch. Dokonce si vypracoval několik setbolů, které Ludík musel odvracet. Za stavu 19:20 však Medrek udělal zásadní chybu, vystartoval dříve na míč, a stav byl vyrovnán na 20:20. Koncovka už patřila Ludíkovi, který se tak mohl radovat ze svého prvního titulu mistra ČR ve dvouhře mužů!


Dvouhra žen byla také veřejnou hádankou s neznámou pointou. Největší favoritky zaskočila teprve šestnáctiletá Tereza Švábíková, která také patří do týmu Yonex. Na Terezu, jakožto nenasazenou, čekala již ve druhém kole i ve čtvrtfinále jedna z žebříčkově lepších hráček. Švábíková ale nenechala nikoho na pochybách, kdo je vycházející juniorskou nadějí a s oběma soupeřkami si úspěšně poradila. V semifinále pak vyřadila další Yonex hráčku Dominiku Koukalovou. Opakem hladkého semifinálového zápasu byl zápas finálový. V něm se střetla se Zuzanou Pavelkovou, která s badmintonem „objela celý svět“, když se loni ucházela o kvalifikační místo na olympijských hrách. Tato zkušená hráčka byla proti nováčkovi mezi dospělými mírnější favoritkou. O to větším překvapením bylo, když Pavelková nezvládla rozhodující koncovku třetího setu a prohrála 21:23. Švábíková se tak zařadila po bok mladých hráček s titulem v dospělé kategorii, jako byly Martina Benešová, Kristína Gavnholt nebo již jmenované Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová. A nejen to! Dokázala to, co nikdo jiný v historii zatím nedokázal. Zkompletovala hattrick v jedné sezóně napříč kategoriemi. Vyhrála totiž jak MČR do 17 let, do 19 let, i toto mistrovství, a to je historický okamžik, na který jsme náležitě pyšní!


Poslední disciplínou na programu finálového dne byla čtyřhra mužů. Jaromír Janáček s Petrem Beranem nedali „našim“ Michalu Hubáčkovi s Janem Loudou příliš šancí a zvítězili 21:18 a 21:17. Bronzovou medaili ještě ve čtyřhře přidal Vojtěch Šelong hrající se Stanislavem Kohoutkem.


Úžasné úspěchy, skvělý badminton, nečekané i očekávané výhry, příjemné prostředí liberecké haly – to vše a ještě mnohem víc bylo Mistrovství České republiky v badmintonu 2017. Velmi děkujeme hráčům za jejich výsledky, ke kterým jim srdečně gratulujeme, a těšíme se na jejich další úspěchy!


Novinka přidána: 9. 2. 2017