Technologie - badminton

Super Slim Long Shaft

Rakety s technologií Super Slim Long Shaft se vyznačují ultra tenkým shaftem rakety, který snižuje odpor vzduchu, a tím umožňuje rychlejší švih a tím i razantnější údery.

Trans-Weight systém

S unikátní lehkou hlavou rakety s podporou Trans-Weight systému, který zajistí výbornou repulsi mezi hlavou rakety a rukojetí, bude přenos Vaší energie do úderu až o 9 % vyšší.

TRI-VOLTAGE SYSTEM

Těžší hlava rakety (její vrchní část) tradičně zvyšuje razanci úderů, ale zároveň snižuje rychlost manipulace s raketou. Naopak lehčí hlava zvyšuje rychlost manipulace, ale způsobuje ztrátu úderové razance. Nový TRI-VOLTAGE systém poprvé úspěšně kombinuje tyto dvě protichůdné vlastnosti -mimořádnou razanci úderů a rychlou manipulaci s raketou. V rámu rakety jsou vloženy částečky wolframu v pozicích 2 a 10 (podle hodinového ciferníku) a v krčku (T-joint). Wolfram je 10x hutnější než grafit, proto umožňuje užší profil stran rámu s vyšší pevností a následně tak kombinaci razantní smeče a rychlé manipulace s raketou.

CS CARBON NANOTUBE

Unikátní technologie CS CARBON NANOTUBE, založená na vrstvení nanopohárků, zvyšuje pružnost rámu a zaručuje rychlejší návrat rakety do základní polohy. Díky umístění NANOTUBES na vnitřní straně rámu je zajištěn déle trvající kontakt míčku s výpletem, což umožňuje zahrání úderu s vyšší razancí a přesností.

ToughBrid Light

Tato mezipodrážka navazuje na podrážku, zajišťuje lepší ohebnost obuvi a současně udržuje její originální tvar po co nejdelší dobu jejího užívání. Díky této technologii můžete užívat všechny skvělé vlastnosti boty ještě déle.
ToughBrid Light je lehčí, vylepšená verze stávající technologie ToughBrid. Hmotnost tohoto materiálu se podařilo snížit o celých 11%. Toto snížení hmotnosti obuvi pocítíte především při dlouhých a na fyzickou kondici náročných zápasech, kdy oceníte každou drobnou výhodu, např. nižší hmotnost obuvi a její celkovou stabilitu.
 

Synchro-Fit Insole

Vylepšená vložka obuvi zajišťuje lepší kontakt chodidla s podrážkou. Nedochází tak k nežádoucímu „ježdění“ chodidla v obuvi a budete rychleji a jistěji reagovat při rychlých startech k míči. Vložka Synchro-Fit Insole dále nabízí větší komfort a větší odpružení při dopadu.

Quattro Fit

Výzkumné centrum firmy Yonex neustále usiluje o dokonalý kontakt chodidla se samotnou obuví. Technologie Quattro Fit se zaměřuje na čtyři hlavní místa na chodidle, která jsou díky této technologii dokonale zafixovaná a noha vám nebude v obuvi „jezdit“. Tato místa pevnějšího zafixování se nacházejí v oblasti prstů (mimo palce), klenby, nártu a paty. Už nikdy se vám nestane, že by obuv správně neseděla.

Lateral Shell

Lateral Shell je další z „protiskluzových“ technologií. Na rozdíl od Lateral Claw působí tato technologie na vnějšku obuvi na samotných krajích podrážky. Tato technologie redukuje ztráty energie vynaložené na pohyb a maximalizuje jeho efektivitu.

Dura Skin

Technologie Dura Skin je upravené provedení špičky obuvi, které zajišťuje větší komfort a zároveň vyšší životnost tohoto modelu halové obuvi. Badmintonové a squashové výpady při hře jsou pro tuto část obuvi velmi náročné, a právě technologie Dura Skin výrazně snižuje opotřebení tohoto velmi namáhaného místa. Použitý materiál je výrazně trvanlivější při zachování nízké hmotnosti této obuvi.

Outsole Structure

Vinuté kanálky vytvářejí Outsole Structuru. Tato konstrukce podrážky výrazně zvyšuje jistotu a především rychlost pohybu při vašich startech k míči a při rychlých úkrocích do stran. Zadní část podrážky je navržena tak, aby co nejvíce minimalizovala dopady na tvrdém povrchu. Technologie Outsole Structure zvýší rychlost vašeho pohybu a současně snižuje nebezpečí zranění z tvrdých povrchů.

předchozí | další 1 2 3 4 5 6 7