Technologie - badminton

TOUGHLEX

Toughlex - přilnavá pryskyřice použitá při výrobě rakety je zabudována po obou stranách rámu na 3 a 9 hodině. Rám tím získává skvělou pružnost, která společně s vysokou flexibilitou pomáhá hráčům snadno odehrát dlouhé údery (např. klíry) s výrazně nižší námahou. Použitím materiálu Toughlex se zvyšuje elasticita rakety o 9%, pevnost o 6% a trvanlivost o 8%.

New Evolution Frame

Revoluční konstrukce rámu rakety, který využívá nové rozložení flexibility, umožňuje hrát údery ze zadní části kurtu s větší razancí a hlavně pod velmi strmým úhlem.

SBZ (SNAP BACK ZONE)

Unikátní konstrukce rámu NANORAY Z-SPEED, umožňuje dát do úderu více síly a razance. V zúženém rámu jsou použity velmi pružné a zároveň silné materiály, které zaručují kontrolovaný ohyb rakety a tím i výrazně větší akceleraci při provedení úderu.

Rychlejší švih až o 10%

 Díky novému zúženému tvaru hlavy rakety a technologii Ultra Slim Long Shaft se výrazně snižuje odpor vzduchu, což zaručuje až o 10% rychlejší švih než dříve.

NANOMETRIC

 Unikátní technologie Nanometric zlepšuje přilnavost mezi uhlíkovými vlákny a podstatně tím snižuje hmotnost rakety, ale zároveň zachovává její celkovou tuhost.

Sonic Metal

Je „akustický kov“, výjimečně pevná a lehká titanová slitina, kterou firma Yonex použila v horní části rámu.

Tato slitina přináší 2 výhody:

1. Větší repulsi především při útočných úderech
2. Produkuje ostřejší zvuk při úderu.

Kombinace těchto 2 faktorů dostává soupeře pod neustálý tlak – díky větší repulsi pod skutečný herní a díky ostřejšímu zvuku pod tlak psychický.

New Grommet Pattern

Nová konstrukce jednotlivých průchodek umožňuje možnost vyššího napětí strun a zvyšuje oblast Sweet Spotu (optimální úderovou plochu).

Horizontal A-Concept

 Revoluční horizontální usazení průchodek, umožnilo navrhnout nejmenší rám v historii a zároveň zvětšilo Sweet Spot.

Ultra Slim Long Shaft

 Ultra Slim Long Shaft snižuje odpor vzduchu a zaručuje lepší ohyb rakety při zahrání úderu. Díky použití revolučního materiálu NANOPREME se raketa při ohybu vrací rychleji do základní polohy.

ISOMETRIC badminton

Isometrická hlava rakety poskytuje o 32% větší Sweet Spot (optimální úderovou plochu) oproti běžným raketám. Na rozdíl od běžných tvarů hlavy rakety isometrická hlava rakety vyrovnává délkový rozdíl mezi podélnými a příčnými strunami. Tím zvětšuje Sweet Spot, což umožňuje výrazně lepší odehrání míče i v případě ne zcela optimálního úderu.

předchozí | další 1 2 3 4 5 6 7